RK73B2BTTD300J
Mfr.Part #:
RK73B2BTTD300J
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1206(3216 Metric) SMD/SMT Thick Film 30 Ω 5 % 250 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Case Code (Metric)3216
Number of Pins2
Resistance30 Ω
Power Rating250 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
PackagingReel
RoHSCompliant
Output Current1.4 A